Invertorová svářečka 220A PM-IMGTS-220L PM1240

Kód: PM1240
Značka: POWERMAT
6 128 Kč 5 064 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka 220A PM-IMGTS-220L PM1240

Svařovací poloautomatická svářečka POWERMAT PM-IMGTS-220L má velmi široké využití. Umožňuje efektivní svařování různých typů skupin materiálů v širokém rozsahu tlouštěk materiálu. Použité tranzistory IGBT mají příznivý vliv na nižší spotřebu elektrické energie, větší odolnost proti rušení a poklesům napětí a dobrou charakteristiku oblouku.

Ovládací panel je nyní ještě jednodušší a operátor má rychlý přístup ke všem funkcím. To má pozitivní dopad na ergonomii a efektivitu práce v závodě.

Zařízení disponuje synergickou svařovací funkcí, díky které je možné získat nejkvalitnější svar při svařování všech svařitelných materiálů - zejména těch z nerezové oceli a hliníku.

Elektronika zařízení je založena na IGBT tranzistorech kombinující výhody dvou typů tranzistorů, snadné ovládání tranzistorů s efektem pole a vysoké průrazné napětí a také rychlost spínání bipolárních tranzistorů. Svařovací proud je velmi stabilní, což zaručuje dokonalý svar. Díky technologii IGBT je zařízení lehčí a energeticky úspornější.

Model PM-IMGTS-220L je automatický svařovací stroj, jehož konstrukce je založena na účinných IGBT tranzistorech. Je vybaven dvěma přehlednými LCD displeji indikujícími aktuální svařovací proud nastavený pomocí knoflíků, z nichž jeden je zároveň tlačítkem pro volbu funkce. Migomat je vybaven chladicím ventilátorem, elektronickými systémy a dalšími komponenty a také tepelným senzorem, který chrání zařízení před přehřátím.

 

Výkon a možnosti
Vysoká účinnost a efektivní chlazení

Díky použití IGBT tranzistorové technologie je účinnost zařízení až 60 %.

Plně automatický posuv drátu.

Vestavěné funkce, které vám usnadní práci
HOT START (automatický), běžně nazývaný horký start, umožňuje dočasně zvýšit svařovací proud nad hodnotu nastavenou svářečem. HOT START funguje při zapálení oblouku a má zabránit přilnutí elektrody k materiálu. Je to skvělý pomocník při zapalování elektrody.

ANTI STICK (automaticky) odpojí/minimalizuje svařovací napětí a proud v případě zkratu mezi elektrodou a svařovaným materiálem. ANTI STICK umožňuje svářeči snadněji odstranit elektrodu.

ARC FORCE (0–10) stabilizuje oblouk bez ohledu na jeho délku. Snížení funkčních hodnot má za následek měkký oblouk a menší hloubku průniku, zatímco zvýšení funkčních hodnot má za následek hlubší průnik a možnost svařování krátkým obloukem. S nejvyšší hodnotou pro funkci ARC FORCE je možné vtlačit elektrodu do lázně roztaveného kovu a materiál propálit.

VRD (ON/OFF) Tato funkce snižuje výstupní napětí přibližně na 20 V při vybití na bezpečnou úroveň, čímž eliminuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Technologie a možnosti synergie
Další pracovní komfort a výhody poskytují:

Manuální režim (MIG) - funkce umožňuje ručně nastavit parametry svařování při svařování v ochranném štítu na oxid uhličitý, FeC/Co2, nebo v štítu FeC/ArCo2E308 Ar98

Synergický režim (SYN MIG) - funkce, která umožňuje nastavit automatický výběr parametrů

Není třeba používat ochranné plyny s funkcí FLUX - pohodlné při použití samostínících vodičů
Ruční výběr tloušťky drátu podle příslušných parametrů a automatických rozsahů
Manuální volba ovládání svařování (dvoutaktní - 2T / čtyřtakt - 4T)
Výběr automatických parametrů svařování pro typ plynu, bez ochranného plynu a pro svařování

 

Funkce FLUX - při svařování samostíněnými dráty E308 Ar98
Nastavení indukčnosti (-10 - (+10) umožňuje optimalizovat charakteristiku oblouku v závislosti na tloušťce svařovaného plechu a metodách a podmínkách svařování. Funkce je užitečná při svařování tenkých ocelových plechů, zabraňuje jejich spálení a při pájení pozinkovaných plechů Změna hodnoty indukčnosti také způsobuje snížení množství rozstřiku při svařování

 

Systém podávání drátu

2-kladkový podavač umožňuje přesné podávání svařovacího drátu a eliminuje jeho prokluzování.

 

Mobilita zařízení

Lehká konstrukce se stabilní hliníkovou rukojetí umožňuje snadné přemisťování celého zařízení.

 

Možnosti svařování s přístrojem PM-IMGTS-220L
Svařování MIG/MAG

Svařování MIG/MAG je jedním z nejpoužívanějších svařovacích procesů. Ale co se za tím vlastně skrývá? Vše závisí na výběru vhodných ochranných plynů a plniv, až po vlastnosti různých typů svařovacích oblouků.

Svařování MIG/MAG je také známé jako obloukové svařování kovů.

 

Kde se tato metoda svařování používá?

Svařovací procesy MIG/MAG lze použít extrémně univerzálně. Používají se mimo jiné v kovozpracujícím průmyslu, při stavbě ocelových konstrukcí a nádrží, ve stavbě lodí a v automobilovém průmyslu. Procesy MIG/MAG umožňují svařování prvků z různých materiálů, s různou tloušťkou a geometrií. MIG svařování je zvláště vhodné pro neželezné kovy: hliník, hořčík, měď a titan. Metoda MAG se používá především pro svařování nelegovaných, nízkolegovaných a vysoce legovaných ocelí.

 

Výhody svařování MIG/MAG:
-vysoká účinnost tavení,
-žádná rychlostní silnice,
-snadné zapálení svařovacího oblouku,
-dobrá vhodnost pro mechanizované a automatizované svařování,
-vysoká rychlost svařování s dobrou kvalitou svaru,
-dobrá vhodnost pro použití v nucených a obtížných polohách,
-nízké náklady na pojiva.
-MMA svařování

Obloukové svařování obalenou elektrodou se také nazývá metoda MMA (Manual Arc Welding) a je nejstarší a nejuniverzálnější metodou obloukového svařování.

Metoda MMA využívá obalenou elektrodu, která se skládá z kovového jádra pokrytého stlačeným povlakem. Mezi koncem elektrody a svařovaným materiálem vzniká elektrický oblouk. Oblouk se zapálí dotykem dotykem konce elektrody na svařovaný materiál. Elektroda se roztaví a kapky roztaveného kovu elektrody jsou přeneseny obloukem do roztavené lázně svařovaného kovu, přičemž po ochlazení vytvoří svar. Svářeč posouvá elektrodu při tavení ke svařovanému předmětu tak, aby udržoval konstantní délku oblouku a zároveň posouvá její tavný konec po svařovací linii. Povlak tavící se elektrody uvolňuje plyny, které chrání tekutý kov proti vlivu atmosféry a následně tuhne a tvoří na hladině bazénu strusku, která chrání tuhnoucí svarový kov proti vlivům prostředí. Po oddálení elektrody od obrobku se elektrický oblouk zastaví a proces svařování se přeruší. Po položení jedné housenky je nutné strusku mechanicky odstranit.

Základní rozdíl od ostatních metod svařování je v tom, že u metody MMA dochází ke zkrácení elektrody. U metod TIG a MIG/MAG zůstává délka elektrody nezměněna a vzdálenost mezi rukojetí a svařovaným prvkem je konstantní. Při metodě MMA se pro udržení konstantní vzdálenosti mezi elektrodou a svarovou lázní musí držák elektrody neustále posouvat směrem ke svařovanému prvku, což znamená, že dovednosti svářeče hrají zvláštní roli.

 

TIG svařování

TIG svařování je metoda, která umožňuje získat nejkvalitnější svary. Svařovací oblouk žhne mezi vysokoteplotně odolnou, netavnou wolframovou elektrodou a obrobkem. Inertní plyn, který dává metodě název, vytváří atmosféru bez kyslíku a zabraňuje chemickým reakcím v kapalné svarové lázni. Výsledkem jsou hladké, rovnoměrné spáry bez pórů. Pojivo je podáváno ručně nebo z podavače drátu.

TIG svařování je možné pro všechny svařitelné kovy. Největším rozsahem použití jsou nerezové oceli a neželezné kovy, jako je hliník, měď a mosaz. TIG se primárně používá k vytvoření kořenového průchodu svaru, protože svary jsou čisté a bez pórů, a proto dobře odolávají dynamickému zatížení.

Vestavěný 3,3" turbo ventilátor

Díky masivnímu ventilátoru s ložisky dojde při tepelném přetížení k velmi rychlému ochlazení stroje.

 

 

Technická data:
-model: PM-IMGTS-220L
-napájení: 230V/50Hz
-Příkon MIG / MAG: 6 kVA
-Příkon TIG: 5,8 kVA
-Příkon MMA: 5,8 kVA
-metody svařování: MIG-MAG FLUX / MMA / LIFT-TIG
-Rozsah svařovacího proudu MIG-MAG: 30 - 220 [A] (v závislosti na tloušťce drátu) (10V - 26,5V)
-Rozsah svařovacího proudu SYN-MIG: 30 – 220 [A] (v závislosti na tloušťce drátu)
-Rozsah svařovacího proudu MMA: 25 - 220 [A]
-Rozsah svařovacího proudu TIG: 15 - 220 [A]
-pracovní cyklus svařovacího proudu 100 %: (MIG-MAG - 170 A)
-pracovní cyklus svařovacího proudu 60 %: (MIG-MAG - 220 A)
-pracovní cyklus svařovacího proudu 100 %: (MMA – 170 A)
-pracovní cyklus svařovacího proudu 60 %: (MMA – 220 A)
-pracovní cyklus svařovacího proudu 100 %: (TIG-LIFT – 170 A)
-pracovní cyklus svařovacího proudu 60 %: (TIG-LIFT – 220 A)
-podporované průměry drátu: 0,6 / 0,8 / 0,9 / 1,0 [mm]
-průměry nosných elektrod: 1,6 mm - 5 mm
-Svařovací napětí MIG-MAG: 15 - 26,5 [V]
-provozní režimy: manuální/poloautomatický/synergický
-podporované cívky drátu: max. do 5 kg
-třída izolace: F
-ochrana sítě:  25 A (MIG), 32 A (MMA), 25 A (TIG)
-Stupeň krytí: IP21S
-rozměry: 41 x 19 x 29 [cm] (délka / šířka / výška)
-čistá hmotnost: 7,5 kg


Obsah sady:
-držák hmoty (-): 205 cm
-Držák elektrody MMA (+): 210 cm / průměr zástrčky 13 mm 35-50
-EURO MIG / MAG rukojeť: 295 cm
-kontaktní hrot: 1x 0,8 [mm]
-válečkový (oboustranný) nosný drát: 0,8 mm a 1,0 mm; typ U
-svářečská maska
-kartáč s kladivem